Bergensdekkenet

Resultater for Bergensdekkenet 2020

Bergensdekkenet 2010 er nå vel i havn. Det ble gjennomført søndag 09.02.2020 på Mjølfjell i tilknytning til at det dagen før ble gjennomført instruksjonssamling samme sted. 

Det ble en vindfull, frisk fornøyelse. 25 påmeldte hunder jevnt fordelt på UK og AK. Se startliste i tabeller under bildene.  Det ble lite og vanskelig fugl, men bortsett fra vind var det fint vær og skiføre om enn tungt for hundene. Takk til våre dommerkandidater Hans Nordnes og Bengt Opsanger som gjorde en utmerket jobb.

Resultatliste:

1. pr. UK GS Ergo   fører Trond Arne Espedal (på bilde i midten).
2. pr. UK IS ES Østheias TB Thriller fører Gorm Stangeland (på bilde til venstre med Tord Stangeland)
3. pr. UK Flørli`s Veslefrikk  fører Jan Petter Larsen  (høyre på bilde)

1. pr. AK Vestviddas Fauna  fører Knut Steinar Skiple (venstre på bilde).
 2. pr. AK Guriskogens BSA Panzet  fører Bjørn Årskaug (midten bilde)
 3. pr Ak Vestviddas DFT Bella Notte Per Arild  Lie (høyre bilde).

Vi gratulerer.

Bergensdekket 2020 _ UK vinnere.jpg

Vinnere UK Bergensdekkene 2020

 

Bergensdekket 2020 _ AK vinnere.jpg

Vinnere AK Bergensdekkene 2020

 

Partilister UK og AK:

Bergensdekkene parti 1 - UK

 

Dommer

 

Hans Nordnes / Bengt Opsanger

 

Terreng

 

Ljosandalen

 

Nr

Klasse

Rase

Navn hund

Deltaker

1

UK

ES

Løvenskarets Lykke

Arild Bruvik

2

UK

GS

Shodan

Per-Eirik Hillestad

3

UK

GS

Gåserudshøgda's El Patrón 

Bjørn Egil Døsen

4

UK

ES

Freia

Anne Fotland Pedersen

5

UK

GS

Birk

Erik Ellingstad

6

UK

ES

Flørli`s Veslefrikk

Jan Petter Larsen

7

UK

ES

Østheias TB Thriller

Gorm Sture Stangeland

8

UK

B

Stella Polaris

Harald Weløy

9

UK

P

Gaularfjellets Juta

Jill Magnussen

10

UK

IS

Neadalens Ellie

Torill Hartwig

         

 

Bergensdekkene parti 2 - AK

 

Dommer

 

Hans Nordnes / Bengt Opsanger

 

Terreng

 

Mjølbotn

   

Nr

Klasse

Rase

Navn hund

Deltaker

1

AK

IS

Vestviddas dft Bella Notte

Per Arild Lie

2

AK

IS

Rørbakkens B-Donna Rossa

Per Arild Lie

3

AK

IS

Kreklingrabbens Storm

Catrine Olsen Engen

4

AK

KV41641223

urjas Messi

Rune Torgersen

5

AK

IS

Janås Keela

Christer Hilding

6

AK

P

Freya

Christian Irgens

7

AK

ES

Freia av Trollætt

Julie Lindbom

8

AK

SV

Guriskogens BSA Panzet

Bjørn Årskaug

9

AK

KV

rugdelias maiya

Jan André Hennes 

10

AK

IS

Vestviddas Era

Knut Steinar Skiple

11

AK

IS

Vestviddas Fauna

Knut Steinar Skiple

12

AK

IS

Minnie

Ståle Jacobsen

13

AK

GS

Ergo (Rypemyras Cordon Argent Hæ)

Trond Arne Espedal

14

ak

Es

Placi

Bent Otto Wettergren

15

ak

ES

Rotua’s My Peggy Sioux

Britt Mjellem